Bałtyk

Wielu osobom Bałtyk kojarzy się z groźnym zimnym morzem,
falą powodującą chorobę morską, pływaniem na starych,
śmierdzących jednostkach itp. itd.
Czas odczarować ten obraz!

Typ jachtu

Początek rejsu

Koniec rejsu

Jacht nie starszy niż

Region/Kraj

Port/Marina

Liczba osób

Liczba kabin

Imię i nazwisko

Telefon

E-mail

Dodatkowe informacje

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Poznaj wszystkie tajemnice bałtyckich wybrzeży

Polskie wybrzeże Bałtyku oferuje mnóstwo atrakcji i można spędzić co najmniej kilka tygodni poznając jego uroki. Zacznijmy od Zatoki Gdańskiej. Zatoka ma to do siebie, że raczej nie grożą nam na niej duże fale (chyba że mocno wieje z kierunku NE), o 4 metrowych grzywaczach raczej usłyszysz tylko w tawernie na Helu, który warto odwiedzić, zjeść świeżą rybę w mieście (niekoniecznie smażoną), odwiedzić rezerwat, zobaczyć miejsca gdzie prowadzona byłą obrona polskiego wybrzeża podczas drugiej wojny światowej.

bałtyk czarteryDalej na południe (zachód) mamy Gdynię, a w niej skwer Kościuszki, porządną marinę, Akwarium, ORP Błyskawicę, Dar Pomorza. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje Gdyni, ale 1 dzień może nie wystarczyć na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc.

wynajem jachtów na bałtykuKolejnym portem jest Sopot z mariną przy Molo – nie trzeba nawet schodzić na ląd. Obowiązkowym punktem naszego rejsu po zatoce powinien być Gdańsk. Samo wejście do portu, przejście obok Westerplatte, mnóstwo statków zacumowanych po drodze, żurawie nad miastem stanowią nie lada atrakcję. Jeśli dodać do tego wszystkie atrakcje miasta zapowiada się bardzo ciekawy dzień.

Jeśli jednak chcemy odpocząć trochę od zgiełku dużych portów, można zatrzymać się w Górkach Zachodnich – zarówno w jednej z marin jak i na kotwicy stojąc na Wiśle Śmiałej. Kilkaset metrów od mariny mamy 2 plaże.

Jeżeli postanowimy wychylić się poza kraniec lądu w odległości kilkunastu mil od Helu mamy port rybacki we Władysławowie. Kolejny port jachtowy płynąc na zachód znajduje się w Łebie. Dalej na zachód mamy Ustkę. Następnie Darłowo, a dalej Kołobrzeg (w locjach angielskich coo-wob-jack). Niewielki port jachtowy znajduje się również w Dziwnowie. Najbardziej wysuniętym na zachód polskim portem jest Świnoujście. Jest to doskonały port wypadowy na Bornholm – to tylko 80 mil. Ale to nie koniec. Jeśli wyczarterujesz jacht w Świnoujściu, ale prognoza będzie mówić o silnych wistrach i nie będziesz chciał "pakować się na pełne morze" albo chcesz spędzić wakacje na jachcie morskim, ale niekoniecznie myśleć o falach i z nimi związanych sprawach czeka na ciebie Zalew Szczeciński. Wraz z rodziną można niespiesznie odkrywać uroki wysp Uznam i Wolin, oraz zawitać do Świnoujścia.