Bałtyk

Czarter jachtu Bałtyk

Wielu osobom Bałtyk kojarzy się z groźnym zimnym morzem,
falą powodującą chorobę morską, pływaniem na starych,
śmierdzących jednostkach itp. itd.
Czas odczarować ten obraz!

 

Poznaj wszystkie tajemnice bałtyckich wybrzeży

Polskie wybrzeże Bałtyku oferuje mnóstwo atrakcji i można spędzić co najmniej kilka tygodni poznając jego uroki. Zacznijmy od Zatoki Gdańskiej. Zatoka ma to do siebie, że raczej nie grożą nam na niej duże fale (chyba że mocno wieje z kierunku NE), o 4 metrowych grzywaczach raczej usłyszysz tylko w tawernie na Helu, który warto odwiedzić, zjeść świeżą rybę w mieście (niekoniecznie smażoną), odwiedzić rezerwat, zobaczyć miejsca gdzie prowadzona byłą obrona polskiego wybrzeża podczas drugiej wojny światowej.

czarter jachtu bałtykDalej na południe (zachód) mamy Gdynię, a w niej skwer Kościuszki, porządną marinę, Akwarium, ORP Błyskawicę, Dar Pomorza. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje Gdyni, ale 1 dzień może nie wystarczyć na zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc.

wynajem jachtówKolejnym portem jest Sopot z mariną przy Molo – nie trzeba nawet schodzić na ląd. Obowiązkowym punktem naszego rejsu po zatoce powinien być Gdańsk. Samo wejście do portu, przejście obok Westerplatte, mnóstwo statków zacumowanych po drodze, żurawie nad miastem stanowią nie lada atrakcję. Jeśli dodać do tego wszystkie atrakcje miasta zapowiada się bardzo ciekawy dzień.

Jeśli jednak chcemy odpocząć trochę od zgiełku dużych portów, można zatrzymać się w Górkach Zachodnich – zarówno w jednej z marin jak i na kotwicy stojąc na Wiśle Śmiałej. Kilkaset metrów od mariny mamy 2 plaże.

Jeżeli postanowimy wychylić się poza kraniec lądu w odległości kilkunastu mil od Helu mamy port rybacki we Władysławowie. Kolejny port jachtowy płynąc na zachód znajduje się w Łebie. Dalej na zachód mamy Ustkę. Następnie Darłowo, a dalej Kołobrzeg (w locjach angielskich coo-wob-jack). Niewielki port jachtowy znajduje się również w Dziwnowie. Najbardziej wysuniętym na zachód polskim portem jest Świnoujście. Jest to doskonały port wypadowy na Bornholm – to tylko 80 mil. Ale to nie koniec. Jeśli wyczarterujesz jacht w Świnoujściu, ale prognoza będzie mówić o silnych wistrach i nie będziesz chciał "pakować się na pełne morze" albo chcesz spędzić wakacje na jachcie morskim, ale niekoniecznie myśleć o falach i z nimi związanych sprawach czeka na ciebie Zalew Szczeciński. Wraz z rodziną można niespiesznie odkrywać uroki wysp Uznam i Wolin, oraz zawitać do Świnoujścia.

Jacht bezpośrednio od właściciela

Delphia 37GT to usportowiona wersja bardzo znanego modelu ze stoczni Delphia, która przy zachowaniu komfortu turystycznego zyskała zacięcia regatowego.

Trzy dwuosobowe kabiny, bardzo wygodna mesa z w pełni wyposażonym kambuzem (lodówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem, zlew, szafki, wygodny blat roboczy) oraz wc morskie w odrębnej kabinie z umywalką czynią jacht bardzo wygodnym dla 6 osobowej załogi. Jacht może pomieścić maksymalnie 8 dorosłych osób, ale wtedy dwie osoby muszą zadowolić się spaniem w mesie. Ogrzewanie webasto wszystkich kabin i mesy umila życie na jachcie w czasie chłodu na zewnątrz. Atmosferę umili także muzyka z zestawu hi-fi.

Bardzo bogate wyposażenie nawigacyjne to m.in. nowy zestaw elektroniki Raymarine (wiatrowskaz, sonda, log, ploter, transponder AIS) wraz z doskonałym autopilotem i najnowszej generacji radarem cyfrowym a także dodatkowy komputer nawigacyjny z dużym monitorem oraz komunikacja satelitarna. Pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa żeglugi: tratwa automatyczna, EPIRB, radio VHF z DSC i transponder SART-AIS oraz komplet kamizelek automatycznych dla załogi.

Jacht wszystkie liny robocze ma sprowadzone do kokpitu, co ułatwia pracę samodzielnemu sternikowi lub nielicznej załodze (jacht przygotowany do żeglugi solo). Klasyczny zestaw żagli (grot z 3 refami w systemie jednolinowym i rolowana genua) powiększony o żagle sztormowe SOLAS, możemy za dodatkową opłatą uzupełnić o spinakera i/lub genakera.

Jacht doskonały zarówno na weekendowe regaty, rodzinną włóczęgę jak i na dłuższe bałtyckie rejsy. Jedyna niedogodność to brak prysznica, ale przyjemność szybkiej żeglugi powinien ten brak wynagrodzić.

jacht delphia wynajem jachtu delphia jacht bezposrednio od wlasciciela
delphia wynajem jachtu delphia jacht czarter jachtu delphia

Otrzymaj listę aktualnych jachtów z dostępnymi zniżkami!

Typ jachtu:

żaglowymotorowykatamaran

Termin:

Liczba kabin:

Liczba osób:

Jacht nie starszy niż:Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Octopus Charter z siedzibą w Zabierzowie, przy ul. Gazowej 11, w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie

[recaptcha]