Włochy

wynajem jachtów kontakt

Już dziś wybierz jacht na wakacje 2019!

Do końca roku 2018 najbogatsza oferta jachtów,
zniżki za wczesną rezerwację nawet do 30%!


Włochy posiadają 5 tysięcy kilometrów linii brzegowej, dziesiątki wysp i mnóstwo atrakcji do zobaczenia! Dookoła mamy 4 morza do wyboru: Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie i Adriatyk.

Uzupełnij i wyślij do nas formularz, a my zaprezentujemy Ci najlepszą ofertę czarteru jachtu w na Włoskich wodach. Wśród armatorów mamy tylko sprawdzonych partnerów. Przeczytaj poniżej gdzie żeglować, jakich wiatrów się spodziewać i czego nie przegapić czarterując jacht we Włoszech.

Czarter jachtów we Włoszech - gdzie żeglować?

czartery włochy

Żeglować można przez cały rok, aczkolwiek nie wszędzie temperatury będą takie same. Najcieplejsze jest oczywiście południe. Idąc dalej na północ coraz bardziej widać różnice pomiędzy zachodnim, a wschodnim wybrzeżem. Generalnie możne powiedzieć, że klimat zachodniego wybrzeża Italii charakteryzują cieplejsze zimy, w lecie jest podobnie.

Najpopularniejszymi obszarami żeglugi są:

Toskania, z której w czasie tygodniowego rejsu można zwiedzić zarówno Korsykę, Elbę, a przy odrobinie samozaparcia również i Sardynię. Można również spędzić leniwy tydzień żeglując między Korsyką a Sardynią.

Zatoka neapolitańska z wyspą Capri oraz bajecznym wybrzeżem Amalfi. Dalej na południe mamy Wyspy Liparyjskie. Kolejnym miejscem gdzie możemy spędzić wspaniałe wakacje jest Sycylia, wraz z górującą nad nią Etną. W czasie tygodniowego rejsu spokojnie starczy nam czasu na wizytę na Malcie, a jeśli wydłużymy czarter do dwóch tygodni możemy pokusić się o postawienie stopy na czarnym lądzie w Tunezji.

Wyspy pontyjskie - Wybrzeże morza Jońskiego oraz Adriatyku nie jest tak urozmaicone jak na przykład w Chorwacji. Linia brzegowa przypomina kształtem bardziej polskie wybrzeże odrysowane niczym od linijki.

Ciekawe zwieńczenie stanowi laguna wenecka z Choiggią, Triest a stamtąd już tylko kilkanaście mil do Słowenii i kilkadziesiąt do Chorwacji. W czasie tygodniowego czarteru przy dobrych wiatrach jesteśmy w stanie odwiedzić 4 kraje.

Włochy są zdecydowanie krajem niedocenionym przez polskich żeglarzy. Może to kwestia odległości, może języka? Warto wiedzieć, że do większości Włoskich miast dolecimy za kilkadziesiąt euro tanimi liniami, jacht zaprowiantujemy niewiele drożej niż przywożąc jedzenie z polski. Na mariny wydamy zdecydowanie mniej niż w Chorwacji (ceny rzędu 30 euro są rozsądne, a jeśli pływamy w niskim sezonie często nie zapłacimy nic). Kuchni włoskiej oraz win reklamować nie trzeba, na zachętę powiem tylko, że pomimo euro w trattorii w pobliżu mariny zjemy na pewno lepiej, a prawdopodobnie też taniej niż we wspomnianej Chorwacji.

Wiatry

Omawiając tak duży kraj jak Italia trzeba powiedzieć, że wiać może praktycznie zewsząd, najczęściej z kierunków zachodnich. Wiatry o których trzeba wiedzieć to Tramontana – silny z kierunków NNE wiatr spadowy znad Alp, wieje głównie na początku i na końcu sezony i potrafi dać w kość. W lecie możemy spotkać Sirocco – wiatr znad Sahary przynoszący czerwony pył na południowe wybrzeże. Kolejny wiatr to Libeccio wiejący z SW i nawiedzający głównie Sardynię i Toskanię. Na północnym Adriatyku możemy spotkać oczywiści Borę – w wersji o tyle mało uciążliwej że bez dużej fali. Ostatnim ważnym wiatrem jest Mistral - wiejący z NW najczęściej daje się we znaki w Toskanii i Ligurii.

Pogoda

Prognoza pogody jest podawana w sposób ciągły na kanale 68 VHF.


Sprawdź ile kosztuje jacht dla Twojej załogi

Typ jachtu:

żaglowymotorowykatamaran

Termin:

Liczba kabin:

Liczba osób:

Jacht nie starszy niż:Skąd dowiedziałeś się o Octopus?


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Octopus Charter z siedzibą w Zabierzowie, przy ul. Gazowej 11, w celu przesyłania treści marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu kontaktowym.

Czarter jachtu Włochy, Tani wynajem jachtu we Włoszech - Sprawdź !

CZARTER JACHTÓW ŻAGLOWYCH WŁOCHY, REJSY JACHTEM PO ZATOCE MORZU JOŃSKIM

Region Morze Jońskie

...

WYNAJEM JACHTU WŁOCHY, REJSY ADRIATYK, CZARTERY JACHTÓW PO ADRIATYKU

Region Adriatyku

...

JACHTY DO WYNAJĘCIA LIGURIA, ŁODZIE W REGIONIE LIGURII

Region Liguria

...

CZARTER JACHTU ŻAGLOWEGO W TOSKANII, CZARTER JACHTU TOSKANIA

Region Toskania

...

 WYNAJĘCIE KATAMARANU WE WŁOSZECH, REJSY KATAMARANEM PO SARDYNII

Region Sardynia

...

WYPOŻYCZENIE JACHTU NA SYCYLII, REJS JACHTEM DO WŁOCH

Region Sycylia

...

 WYNAJĘCIE JACHTU WE WŁOSZECH, REJSY KATAMARANEM PO MORZU TYRREŃSKIM

Region Morza Tyrreńskiego

...