Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie zwane również Wyspami Szczęśliwymi to wulkaniczny archipelag na północno- zachodnim wybrzeżu Afryki należący do Hiszpanii. W jego skład wchodzi 7 głównych wysp: Teneryfa, Furtvetura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera i El Hierro oraz kilka mniejszych. Co sprawia że są żeglarskim rajem? Przeczytaj nasz krótki przewodnik poniżej formularza. Korzystając z formularza powiesz nas czego szukasz a my przygotujemy ofertę na miarę Twoich potrzeb.

Typ jachtu

Początek rejsu

Koniec rejsu

Jacht nie starszy niż

Region/Kraj

Port/Marina

Liczba osób

Liczba kabin

Imię i nazwisko

Telefon

E-mail

Dodatkowe informacje

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby obsługi zgłoszenia.

Co powoduje że Wyspy Kanaryjskie są żeglarskim rajem?

czartery - wyspy kanaryjskiePrzede wszystkim pogoda. Nie na darmo Kanary nazywane są Krainą wiecznej wiosny. Temperatury przez cały rok wynoszą około 22-24 stopnie a deszcz pojawia się sporadycznie. Wyspy Kanaryjskie leżą w strefie pasatu, więc z wiatrem nie będzie problemu. Stałe wiatry z kierunku NW o sile 4-6B sprawią, że o silniku pamiętać musisz tylko w marinie. Dodatkowo stały kierunek wiatru pozawala łatwiej zaplanować trasę. Odległości między wyspami wynoszą po kilkadziesiąt mil, więc skok z jednej wyspy na drugą można wykonać zazwyczaj w kilka godzin. Rzecz o której należy pamiętać to efekt dyszy między wyspami, który czasem może utrudnić żeglugę. Wyspy są wysokie (najwyższy wulkan w Hiszpanii to El Teide znajdujący się na Teneryfie). Opływając je od południa, kiedy „wychylimy się” zza wyspy wiatr lubi się wzmagać nawet o 15 węzłów. Z kolei żegluga po zawietrznej od wyspy to miła bryza i płaskie morze. Większość marin znajduje się przy portach, jest dobrze chroniona od fal.

Prognozy pogody są nadawane na poszczególnych kanałach odpowiadających poszczególnym wyspom. Ceny w marinach są całkiem przyzwoite, podobnie ceny w sklepach i restauracjach. Waluta to Euro, z bankomatami problemu nie ma. Zwiedzając poszczególne wyspy warto wypożyczyć samochód.