Cyklady – Festiwal Pistacji, Milos, Serifos, Chora, Kea

 Trasa
Ateny, Aegina, Milos, Serifos, Kea, Ateny (zależnie od wiatru)

Rejs na Cykladach zaczynamy udając się z Aten na Aeginę. Wyspa nazywana jest pistacjową, gdyż większość drzew ją porastających to właśnie pistacje. Dla miłośników pistacji nasz rejs to nie lada gratka ponieważ odwiedzimy wyspę podczas największego Pistacjowego Festiwalu w Europie i chyba nawet na świecie! Ale to nie jedyna atrakcja tego rejsu po Cykladach!

Od Aegina zaczniemy, podziwiając piękne plaże, pistacjowce, lasy pełne pinii, drzewa migdałowe, figi i oliwki. Warto wiedzieć, że postać Greka Zorby, którą dziś każdy kojarzy z Grecją, powstawała właśnie na tej wyspie. Nikos Kazantzakis przebywał tutaj podczas II Wojny Światowej, niestety dom w którym pisał powieść nie jest dostępny dla turystów.

Kto widział Milos od strony lądu żałuje, że nie wybrał się na zwiedzanie tej wyspy z morza. Kto nie widział, niech od razu zapisze się na nasz rejs na Milos! To druga wyspa, którą zamierzamy  odwiedzić i tutaj również spotka nas moc atrakcji. Pierwsze to witające nas z morza białe klify. Następne czekają w wioska rybackich, których architektura urzeka funkcjonalnością i estetyką. Piętrowe domy rybackie są najpiękniejsze w wiosce Klima. Dolne piętro to garaż na łódki nieustannie obmywany przez wodę. Górne piętro to przestrzeń mieszkalna. Domy spełniają swoje przeznaczenie do dziś.

Na Milos spróbujemy przysmaków lokalnej kuchni takich jak karpouzopity i ladeni, które są typowymi przysmakami wyspy Milos i sąsiedniej Kimolos.

Trzecia wyspa Cyklad, którą odwiedzimy podczas rejsu to Serifos. Tam można odwiedzić piękną miejscowość Chora. Inną atrakcją na wyspie jest Klasztor Monastyr Taxiarches, w którym do dziś mieszkają mnisi.

Ostatnią wyspą w programie naszego rejsu będzie Kea. Spokojna i daleka od turystycznego zgiełku wyciszy nas i przygotuje do powrotu do portu w Atenach, gdzie zakończymy nasz rejs po Cykladach.

18.01 - 25.01.2020
Liczba wolnych miejsc: 3
Cena: 3900 zł
Rezerwuj

Masz pytania? Zadzwoń 12 341 58 69 | 509 987 971

Trasa rejsu

Masz pytania? Zadzwoń 12 341 58 69 | 509 987 971 lub napisz:

Dziękujemy za zainteresowanie rejsem.

Uzupełnij poniższe dane, skontaktujemy się z Tobą w celu dokończenia rezerwacji.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz:

Chcesz zabrać znajomych na ten rejs ? To świetny pomysł. Za każde polecenie otrzymasz od nas 100 PLN zniżki.
Ilu znajomych zabierasz ?