Rejs w Grecji

Rejs Grecja Cyklady Wrzesień

Rejs na Cykladach zaczynamy udając się z Aten na Aeginę. Wyspa nazywana jest pistacjową, gdyż większość drzew ją porastających to właśnie pistacje. Dla miłośników pistacji nasz rejs to nie lada gratka ponieważ odwiedzimy wyspę podczas największego Pistacjowego Festiwalu w Europie i chyba nawet na świecie! Ale to nie jedyna atrakcja tego rejsu po Cykladach!

Od Aegina zaczniemy, podziwiając piękne plaże, pistacjowce, lasy pełne pinii, drzewa migdałowe, figi i oliwki. Warto wiedzieć, że postać Greka Zorby, którą dziś każdy kojarzy z Grecją, powstawała właśnie na tej wyspie. Nikos Kazantzakis przebywał tutaj podczas II Wojny Światowej, niestety dom w którym pisał powieść nie jest dostępny dla turystów.

Kto widział Milos od strony lądu żałuje, że nie wybrał się na zwiedzanie tej wyspy z morza. Kto nie widział, niech od razu zapisze się na nasz rejs na Milos! To druga wyspa, którą zamierzamy  odwiedzić i tutaj również spotka nas moc atrakcji. Pierwsze to witające nas z morza białe klify. Następne czekają w wioska rybackich, których architektura urzeka funkcjonalnością i estetyką. Piętrowe domy rybackie są najpiękniejsze w wiosce Klima. Dolne piętro to garaż na łódki nieustannie obmywany przez wodę. Górne piętro to przestrzeń mieszkalna. Domy spełniają swoje przeznaczenie do dziś.

Na Milos spróbujemy przysmaków lokalnej kuchni takich jak karpouzopity i ladeni, które są typowymi przysmakami wyspy Milos i sąsiedniej Kimolos.

Trzecia wyspa Cyklad, którą odwiedzimy podczas rejsu to Serifos. Tam można odwiedzić piękną miejscowość Chora. Inną atrakcją na wyspie jest Klasztor Monastyr Taxiarches, w którym do dziś mieszkają mnisi.

Ostatnią wyspą w programie naszego rejsu będzie Kea. Spokojna i daleka od turystycznego zgiełku wyciszy nas i przygotuje do powrotu do portu w Atenach, gdzie zakończymy nasz rejs po Cykladach.

No i ważna informacja na rejs mamy ostatnie 3 miejsca!

Termin
14 - 21.09.2019, 7 dni na jachcie

Cena
2600 pln, plus transport (aktualnie jest dostępny Ryan z Krakowa za 500 pln)

Trasa
Ateny, Aegina, Milos, Serifos, Kea, Ateny (zależnie od wiatru)

rejs cyklady

Jacht
Cyclades 50.5, 6 kabin w tym 4 z podwójnymi kojami, 4 łazienki (nikt nie śpi w mesie)

 

rejs grecja cyklady rejs grecja cyklady
rejs grecja cyklady rejs grecja cyklady

 

W cenie:
- koja na jachcie w kabinie dwuosobowej (nie w mesie)
- paliwo, mariny, pościel, sprzątanie jachtu
- wyżywienie ze składników zakupionych na miejscu
- ubezpieczenie
- niezapomniane wrażenia dostarczone przez skippera

Poza ceną:
- knajpy
- rozrywki na lądzie
- alkohol
- transport

Kaucja zwrotna 250 EUR, płatne gotówką przy wejściu na jacht.

 

Skontaktuj się z nami!