Włochy

Włochy posiadają 5 tysięcy kilometrów linii brzegowej i mnóstwo atrakcji do zobaczenia! Dookoła mamy 4 morza do wyboru: Liguryjskie, Tyrreńskie, Jońskie i Adriatyk.

Uzupełnij i wyślij do nas formularz, a my zaprezentujemy Ci najlepszą ofertę na czarter jachtu do Włoch. Wśród armatorów mamy tylko sprawdzonych partnerów. Przeczytaj poniżej gdzie żeglować. Jakich wiatrów się spodziewać. A także czego nie przegapić, realizując czarter jachtów we Włoszech.

czarter jachtów włochy

Włochy

Czarter jachtów we Włoszech - gdzie żeglować? Gdzie wyczarterować jacht we Włoszech?

Żeglować można przez cały rok. Aczkolwiek nie wszędzie temperatury będą takie same. Najcieplejsze jest oczywiście południe. Idąc dalej na północ coraz bardziej widać różnice pomiędzy zachodnim a wschodnim wybrzeżem. Można powiedzieć, że klimat zachodniego wybrzeża Italii charakteryzują cieplejsze zimy. W lecie jest podobnie.

Najpopularniejszymi obszarami żeglugi są:

Toskania. W czasie tygodniowego rejsu można zwiedzić zarówno Korsykę, czy Elbę. Przy odrobinie samozaparcia również i Sardynię. Można również spędzić leniwy tydzień, żeglując między Korsyką a Sardynią.

Zatoka neapolitańska z wyspą Capri oraz bajecznym wybrzeżem Amalfi. Dalej na południe mamy Wyspy Liparyjskie. Kolejnym miejscem, gdzie możemy spędzić wspaniałe wakacje jest Sycylia, wraz z górującą nad nią Etną. W czasie tygodniowego rejsu spokojnie starczy nam czasu na wizytę na Malcie. Jeśli wydłużymy czarter do dwóch tygodni możemy pokusić się o postawienie stopy na czarnym lądzie w Tunezji.

Wyspy pontyjskie - Wybrzeże morza Jońskiego oraz Adriatyku nie jest tak urozmaicone jak na przykład w Chorwacji. Linia brzegowa przypomina kształtem bardziej polskie wybrzeże odrysowane niczym od linijki.

Ciekawe zwieńczenie stanowi laguna wenecka z Choiggią, Triest a stamtąd już tylko kilkanaście mil do Słowenii i kilkadziesiąt do Chorwacji. W czasie tygodniowego czarteru jachtu przy dobrych wiatrach jesteśmy w stanie odwiedzić aż 4 kraje.

Włochy są zdecydowanie krajem niedocenionym przez polskich żeglarzy rejonem. Może to kwestia odległości, może języka? Warto wiedzieć, że do większości Włoskich miast dolecimy za kilkadziesiąt euro tanimi liniami, jacht zaprowiantujemy niewiele drożej niż, przywożąc jedzenie z polski. Na mariny wydamy zdecydowanie mniej niż w Chorwacji (ceny rzędu 30 euro są rozsądne, a jeśli pływamy w niskim sezonie często nie, zapłacimy nic). Kuchni włoskiej oraz win reklamować nie trzeba, na zachętę powiem tylko, że pomimo euro w trattorii w pobliżu mariny zjemy na pewno lepiej, a prawdopodobnie też taniej niż we wspomnianej Chorwacji.

Wiatry

Omawiając tak duży kraj jak Italia, trzeba powiedzieć, że wiać może praktycznie zewsząd, najczęściej z kierunków zachodnich. Wiatry, o których trzeba wiedzieć to Tramontana – silny z kierunków NNE wiatr spadowy znad Alp, wieje głównie na początku i na końcu sezony i potrafi dać w kość. W lecie możemy spotkać Sirocco – wiatr znad Sahary przynoszący czerwony pył na południowe wybrzeże. Kolejny wiatr to Libeccio wiejący z SW i nawiedzający głównie Sardynię i Toskanię. Na północnym Adriatyku możemy spotkać oczywiści Borę – w wersji o tyle mało uciążliwej, że bez dużej fali. Ostatnim ważnym wiatrem jest Mistral — wiejący z NW najczęściej daje się we znaki w Toskanii i Ligurii.

Pogoda

Prognoza pogody jest podawana w sposób ciągły na kanale 68 VHF.

Region Morze Jońskie

Morze Jońskie
REJS WYSPY JOŃSKIE, WYNAJEM JACHTU KORFU, CZARTER JACHTU LEFKADA, CZARTER JACHTU PREVEZA Wyspy Jońskie Wyspy Jońskie określane są "małą Tajlandią" i również (...)
Ulubione Porównaj
Loading