Skąd biorą się różnice w cenach czarteru?

Zacznijmy od tego, że jeśli planujesz wakacje na jachcie, to raczej nie zarabiasz mało tylko troszkę więcej. Wierzę, że szanujesz pieniądze, bo wiesz ile pracy trzeba włożyć w to, aby je zarobić. Czartery jachtów morskich nie są tanie. Średniej klasy jacht kosztuje ponad 300’000 EUR, stąd cena jego czarteru na poziomie 3000-4000EUR za tydzień.

W sieci jest mnóstwo firm oferujących czartery jachtów (czyli agentów jak my). Agent otrzymuje prowizję od każdego sprzedanego jachtu. Prowizja agenta może być większa lub mniejsza, sam o tym decyduje obniżając cenę jachtu dla Ciebie. Agent jest przedsiębiorcą (ty pewnie też, jeśli dalej to czytasz), więc musi zarabiać pieniądze.

Na koszty agenta składają się tradycyjne koszty prowadzenia działalności, o których doskonale wiesz, w tym wynagrodzenie pracowników. Jeżeli agent chce być najtańszy na rynku musi ograniczać koszty. Jak – najłatwiej mając tanich pracowników. Tani pracownik będzie swoją pracę wykonywał w sposób odzwierciedlający swoje wynagrodzenie – czyli byle do 16.

Znane nam są doskonale przypadki firm, które w sobotę – kiedy Ty przejmujesz jacht – są zamknięte na cztery spusty. Właściciel jest nie wiadomo gdzie, pracownik, który dostaje minimalną plus tysiaka pod stołem komórkę zostawia w piątek o 16 w biurze. Ty masz problem, bo w umowie było ubezpieczenie kaucji za 400 EUR, a teraz armator każe płacić kaucję 4000EUR blokowaną na karcie kredytowej. Ty kart kredytowych nie wziąłeś, więc nie masz limitu i jest problem. Armator mówi, nie ma kaucji nie ma jachtu. W tym momencie zaczynają się negocjacje z załoga, kto ma ile limitu na karcie, żeby zapłacić kaucję – to autentyk z 2019 z jednej z polskich agencji czarterowych, która na rynku jest od ponad 20 lat!

Ów klient, który nam to opowiedział, współpracuje teraz z nami, i jest to dowód, że nam zależy – pozdrawiamy!

Prowadząc rejsy czasem zdarza się taka sytuacja:

Dopływamy do portu, załoga mówi: „Piotr, idziemy na kolację, poleć nam restaurację, ma być tanio i dobrze”, na to ZAWSZE odpowiadam pytaniem „A to dziś dwie kolacje jemy?”

Nie da się zrobić najtaniej i dobrze. Drogi nasz Kliencie, jeśli znalazłeś jacht 40 EUR taniej (czyli 1%) na innej stronie to bierz, natomiast pamiętaj, że właśnie te 40 EUR robi największą różnicę! Tak, 40 EUR, które wydasz na jedną kolację w knajpie może zrobić mega różnicę w tym jak będą wyglądały Twoje wakacje marzeń!

To 40 EUR jest ceną jaką płacisz za:

Ulubione Porównaj
Loading